سهام ارزنده خود را ارزان نفروشید

به گزارش وبلاگ یاسی، وزیر اقتصاد گفت: سهامداران بدانندکه امروز سهام ارزنده خود را می فروشند و با تامل در این بازار صبر کنند تا مجبور به ارزان فروشی نشوند.

سهام ارزنده خود را ارزان نفروشید

به گزارش خبرگزاری وبلاگ یاسی ، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه با کمیسیون اقتصادی و کنندگان مجلس با بیان اینکه یکی از ارکان بازار سرمایه شورای عالی بورس است گفت: ریاست این شورا با وزیر اقتصاد است که این شورا وظیفه سیاستگذاری دارد و از دیگر ارکان بازار، سازمان بورس است که وظیفه آن نظارت عملیاتی است و نهاد ناظر در بازار سرمایه سازمان بورس و اوراق بهادار است.

وزیر اقتصاد با اشاره به گفت وگو با کنندگان مجلس درباره شرایط موجود بازار سرمایه گفت: چند روزی است که شرایط شاخص مطلوب نیست اما باید بدانیم هر تصمیمی در بازار سرمایه تاثیرگذار است؛ به طور مثال بحث افزایش نرخ سود را داشتیم که خوشبختانه بلافاصله از سوی بانک مرکزی تکذیب شد. البته موضوع بسیار مهم این است که تاثیرگذاری نرخ سود بر نقدینگی قطعیت ندارد.

وی با تاکید براینکه نهادهای نظارتی و حاکمیتی در بازار سرمایه موفقیت هایی به دست آوردند، گفت: مهمترین موفقیت ریل گذاری قوانین در بازار سرمایه بود. همچنین در حال حاضر از 320 شرکت در بورس 182 شرکت کارگزار دارند (یعنی بازارگردان دارند) به این معنا که ما امروز بازارساز داریم و می توانیم اوراق تبعی داشته باشیم.

خبر خوش وزیر

دژپسند گفت: خبر خوش من به سهامداران این است که شاهد افزایش نرخ سودآوری شرکت ها هستیم. شرکت های بورسی از بنگاه های گلچین و صادراتی هستند که در حال حاضر نرخ رشد سود برخی از آنها بیش از 300 درصد بوده است. ضمن این که p/e برخی از شرکت ها به 4 رسیده است که این عدد بسیار خوبی است.

وی با تاکید بر اینکه از سهامداران خواهش می کنم با تامل نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام کنند گفت: سهامداران بدانندکه امروز سهام ارزنده خود را می فروشند و با تامل در این بازار صبر کنند تا مجبور به ارزان فروشی نشوند.

دژپسند افزود: عده ای می گویند چرا از بازار حمایت نمی شود اما حمایت ما در بازار ایجاد قوانین و مقررات و اصلاح آنها است و بهترین حمایت اطلاع رسانی از شرایط بازار می تواند باشد. وقتی از سودآوری شرکت ها اطلاع رسانی می کنیم یعنی این شرکت ها اعتبارآور هستند و نباید سهام آنها ارزان به فروش برود.

وی تاکید کرد: البته بنده به عنوان یک مقام مسئول به سهامداران نه می گویم بفروشید نه می گویم بخرید.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "سهام ارزنده خود را ارزان نفروشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام ارزنده خود را ارزان نفروشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید